Kategorie

Lista życzeń

Brak produktów

Najczęściej kupowane

Wszystkie bestsellery

Nowe produkty

Wszystkie nowe produkty

Promocje

Wszystkie promocje

Producenci

  Nie każdy króliczek króliczkowi równy, wypatruj na produktach certyfikatów, które mają wysokie standardy i wymagają wielu zaświadczeń przed nadaniem swojego znaczka.

  Oto krótki przewodnik po tym, jak czytać znaczki na etykietkach.

  ?Leaping Bunny? - żeby firma mogła umieścić ten jeden z najważniejszych certyfikatów musi zagwarantować, że nie przeprowadzała żadnych testów na zwierzętach (nie testowała ani kosmetyku ani poszczególnych składników na żadnym etapie), że pośrednicy oraz dostawcy składników również nie wykonywali żadnych testów po określonej dacie. Musi się również zgodzić na niezależną weryfikację tych danych.

  Vegan Society przyznaje swój certyfikat firmom, których produkty nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego i nie były testowane na zwierzętach. Wytyczne te dotyczą zarówno końcowych produktów, składników, jak i całego procesu produkcji.

  Certyfikaty Cosmebio, ECOCERT i Soil Association zaświadczają o organicznym pochodzeniu składników. Ecocert wymaga, by w produkcie nie było GMO, zabronione jest także używanie PEGów, sztucznych tłuszczów, silikonów, parafiny, a końcowy produkt nie może być testowany na zwierzętach. By kosmetyk był zakwalifikowany jako ?ekologiczny i biologiczny? 95% składników musi być pochodzenia naturalnego, z których 95% musi być z upraw biologicznych.

  Cosmebio również wymaga minimum 95% składników pochodzenia ekologicznego, zakazane jest stosowanie sztucznych zapachów i barwników, GMO, parabenów, silikonów, PEGów. Certyfikat BDIH dodatkowo zabrania testów na zwierzętach przez cały proces produkcji, a także wymaga by był on bezpieczny dla środowiska.

  W Polsce najbardziej rzetelnym źródłem informacji jest lista firm, które uzyskały certyfikat OK! By go zdobyć firma musi zagwarantować, że w składzie nie ma żadnych substancji, które były testowane na zwierzętach w ciągu ostatnich 5 lat, składniki nie pochodzą z uboju zwierząt i oba wymagania zyskały gwarancję prawną. Lista jest stale aktualizowana i jest do zobaczenia tu: http://ok.3bird.net/cosmetics-pl.html